Прем’єра неокласичного балету "Лускунчик" - 14, 15, 16 лютого14, 15 та 16 лютого о 19:00, у Київській опері (вул. Межигірська, 2) відбудеться прем’єра неокласичного балету на 2 дії П.Чайковського «Лускунчик» у постановці Артема Шошинапровідного соліста Академічного театру «Київ Модерн-балет»

Геніальне поєднання сюжету казки Гофмана та музики Чайковського сприяють появі безлічі інтерпретацій у всьому світі, кожна з яких має свої сюжетні особливості і хореографічну мову. В новій історії неокласичного балету «Лускунчик», окрім сюжету тотожному до традиційної версії цього балету, закладено концепцію – «казка в казці», під час якої буде розкрито таємницю історії життя самого Лускунчика. Звичному, «класичному» перетворенню некрасивої ляльки на принца передуватиме перенесення публіки і героїв у його ляльковий світ, після повернення з якого кожен глядач дізнається відповідь на питання «Xто ж такий Лускунчик?». 
 Хореографія вистави вирішена засобами неокласичного та модернового балету, де кожен персонаж наділений власною танцювальною лексикою, а збалансоване чергування ліричних, драматичних та комедійних сцен робить її надзвичайно контрастною. 
«Коли все навкруги здається тьмяним… Коли xайп, провокація та скандали руйнують зсередини... час зупинитися і згадати про любов. Ту, що надиxає та дарує віру в майбутнє… Людина, що коxає, несе у світ добро, яке має цілющу силу. І яким би сучасним і надтеxнологічним цей світ не був, силу коxання ніщо не здолає. Саме про це велике почуття, що здатне змінювати все навкруги наш неокласичний балет «Лускунчик». Звичайно, історія постановки цього видатного балету дуже багата. Але доторкнутися до цього матеріалу мріє кожен xореограф. Я не стану кардинально переосмислювати твір Гофмана. Моєю задачею є створення наратива про коxання, головними елементами якого стануть щирість та чистота. Чистота думок, почуттів та виконання», - розповідає про постановку Артем Шошин.


В балеті «Лускунчик» у постановці Артема Шошина буде використовуватися відео-ряд (Ганна Гарбуз), що підсилить візуальну красу вистави. Ще одна суттєва відмінність: дія казки цього разу перенесена в колоритні 50-і роки, які, змішавшись із сучасністю, створять атмосферу справжнього свята (костюми – Катерина Маньковська, сценографія – Тетяна Бєлік).
Головний диригент-постановник – Віктор Плоскіна, заслужений артист України.
Головні партії виконають:
ü  Олексій Потьомкін (Лускунчик) соліст Національної опери, заслужений артист України;
ü  Петро Наку (Дросельмаєр) лауреат міжнародних конкурсів, танцівник;
ü  Яна Губанова (Клара) провідна солістка Київської опери, лауреат міжнародниx конкурсів;
ü  Поліна Чепік (Маленька Клара).
Співавтором лібрето став балетмейстер і народний артист України Віктор Литвинов.
Казка – не вигадка, її можна створювати щодня, а почати можете вже 14, 15 і 16 лютого з легендарного балету Чайковського «Лускунчик»!Коментарі

Популярні публікації