Jazz do it!Життєдайний ранок
         Відкриваєш очі і бачиш, як весняне сонце наповнює твою кімнату і твоє життя. Йдеш на кухню і не по інерції, а цілком свідомо вариш собі каву, яку днями привіз зі Львова. Вмикаєш ноутбук і заходиш на YouTube. Він розумний. Він тебе розуміє як ніхто. Він вже скомпонував тобі смачну музичну підбірку, яка має зробити твій день прекрасним! Кухню заповнює чуттєвий голос Френка Сінатри. Вслухаєшся у музику. Та це ж знаменита «Luck be a lady»! Гарний знак! Думаєш про те, чи ця леді буде протягом дня біля тебе? Раптово плей-лист змінюється різдвяними композиціями Френка, і ти розумієш, що зимові свята вже позаду, а нині весна - час романтики і кохання. Ти мружишся від теплих сонячних променів, які прагнуть обійняти тебе і разом з Френком занурити у цю атмосферу такого зрозумілого, близького щастя.

                                                        Метушливий день
         Затори. Люди. Робота. Переговори. Зустрічі. Обідня перерва. Як добре, що ти можеш вдягнути навушники і поринути у всесвіт звуків і віртуальної реальності. Скролиш стрічку новин у фейсбуці. Все як завжди. Люди. Їжа. Подорожі. Політика. Аж несподівано твою увагу привертає анонс концертів Ruslan Egorov Quartet. Заголовок - «My Sinatra». Випадковість, чи може знак долі? Згадуєш, що квартет Руслана Єгорова вже прикрашав твої вечори. Літо. Насичене повітря. Дах концертного залу Bel étage. Смачне вино. Голос. Дивовижний, глибокий, з тим самим внутрішнім щемом, який так резонує з твоїми почуттями. Заходиш до всезнайки Гуглу і читаєш, що цей голос отримав нагороду «Кращий джазовий чоловічий голос». Радієш цьому факту. Радієш, що знайшлися врешті експерти, котрі думають, як ти. Вирішуєш піти на концерт. Боїшся. Раптом щось змінилось? Жити спогадами легше. Робота. Люди. Натовп. «Fly me to the moon» у твоїй голові.


                                                    Ідеальний вечір
         Теплий вечірній вітерець із нотками нордичності. Не хочеться у громадський транспорт. Гуляти пішки. Йти і пити каву. Так, прогулянка із Френком, і ніхто вам не завадить. Думаєш, наскільки лаконічною і відкритою може бути музика. Джаз. Ні, не той, не танцювальний. Ні, не той, не складний. Рідний джаз. Промовистий. Джаз, який говорить із твоєю душею. Фортепіано, глибокий чоловічий голос, сакс, котрий крокує на м’яких котячих лапах, контрабас, пульсуючі ритми барабанів. Що ще треба для щастя? Слухаєш Френка Сінатру та квартет Руслана Єгорова. Все геніальне - просте. Усвідомлюєш, що якісна музика є рідкістю в наш час. Хочеш побачити усю київську четвірку. Микола Кістеньов - гуру контрабаса. Дмитро «Бобін» Александров - вже просто саксофонова джаз-легенда, Павло Галицький - ритм феєрія, ну і, звісно, Руслан Єгоров - серце колективу. Зупиняєшся. Заходиш на сайт. Купуєш квиток. Посміхаєшся усім зустрічним. У голові пульсує думка Jazz do it! Так, саме джаз робить це з тобою. Змінює твій хімічний склад. Змінює світогляд і світовідчуття.
         Весна - пора змін! Френку, чекай на мене! Я вже йду слухати тебе. My Sinatra. My way. My jazz. My life.

P.S. Концерт квартету Руслана Єгорова 26 березня о 20:00, у Caribbean club.

Текст:  Вероніка Зінченко 
Фото: Unsplash 

Коментарі

Популярні публікації