Музика. Connecting peopleСвіт музики безмежний. Тут консолідуються творчі починання, народжуються нові життя. Музика єднає, тож з роками в житті музиканта збільшується число колег, цікавих людей і, звичайно ж, друзів. Порівнювати когось із кимось у цій сфері (як, зрештою, й у більшості сфер) – хибний шлях, зазвичай. Кожен індивідуальний, кожен має свій характер. Але спільні погляди, смаки й уміння бачити прекрасне допомагають будувати цей світ та, можливо, відчувати його краще. 

В музичній індустрії – принаймні, в українській, – власним шляхом іти легше, маючи знайомих чи друзів, які вже у цій сфері. Людей, котрі в тебе повірять, допоможуть словом / ділом, запросять разом зіграти etc. Звичайно, і цей шлях непростий: щоб зарекомендувати себе, доводиться напрацьовувати досвід, професійні якості, завойовувати увагу, шукати собі подібних з певним рівнем і смаком.
Герої моєї статті – люди, які завжди знаходять час у своєму щільному графіку, аби, скажімо, прийти послухати концерт та підтримати колег. Вони не тільки грають у власних групах, проектах, а й допомагають зовсім молодій плеяді виконавців усіма можливими способами.
Чи живуть наші музиканти великою дружньою родиною, де здатні підтримати один одного – поділитися баченням, вкласти свій творчий потенціал у вдалу колаборацію?
Історіями дружньої співпраці українські артисти поділилися з Kyiv Music Labs.
Олександр Люлякін (Барабанщик в БумбоксThe Erised)
«Нещодавно став шанувальником творчості чудового проекту Maru. Це відбулося після того, як відвідав їхній міні-концерт, під час якого вони презентували кліп. Дуже подобається Cape Cod і Сonstantine. Із задоволенням послухав би ще концерт Dvoe. Поважаю творчість Івана Дорна».


«Найяскравіша колаборація, яка допоки запам’яталася, – це торішній спільний концерт Девіда Гілмора та гурту Бумбокс, де мені та моїм колегам-друзям пощастило акомпанувати Девіду в прямій трансляції на BBC в Лондоні. Не менш дивовижною є співпраця з Білоруським Вільним театром, коли я озвучував за допомогою ударних інструментів сцени для спектаклю ”Burning Doors”, який зараз з великим успіхом гастролює по світу. На даний момент це співпраця з Олею Лукачовою і Пашею Литвиненко. У хороших відносинах з такими музикантами, як O.Тorvald, Океан Ельзи, Jamala, Dvoe, Тіна Кароль, та, напевно,з усіма музикантами відомих груп. Що стосується двох бендів, у яких я граю, то, звичайно, у нас хороші дружні відносини».
Андрій Ковальов (Brunettes Shoot Blondes)
«На початку історії Brunettes Shoot Blondes з музикантів ми найбільше спілкувалися з Тарасом Тополею з групи Антитіла та Фаготом з ТНМК. Тарас ділився досвідом просування своєї групи. З Фаготом ми познайомилися на одному з фестивалів у Криму, десь у 2011 році. Після знайомства ми кілька разів ходили на ранкові шоу, пізніше Фагот став саунд-продюсером пісні «You Broke My Heart». Зараз ми взаємодіємо в творчому плані з Євгеном Філатовим (The Maneken). Нещодавно у Жені відбувся концерт, на якому я заспівав пісню «GO!». В принципі, з багатьма музикантами підтримуємо дружні стосунки: The Erised, Артем Пивоваров, Miles Babies, Pur:Pur, Jamala…»


«Від самих витоків існування Фіолету ми товаришуємо з Сашком Положинським, нашим земляком з гурту «Тартак». Сашко одним із перших повірив у наш потенціал рости й розвиватися з рівня команди суто локальної. У 2013-му на нашому ЕР «Атоми Щастя» вийшла дуетна пісня з Сашком – «Вагомі слова» та трек на його слова – «Весна». Більше того, останні роки на багатьох live-сетах «тартаків» я виконую з Сашком їхню культово-тематичну «Не кажучи нікому». Не кривитиму душею, якщо скажу, що зокрема йому про нас дізналося чимало наших теперішніх шанувальників. Окрім того, частина музикантів Фіолету задіяна і в сайд-проекті Положинського «Був’є».В якості арт-директора «Бандерштат», за десять років існування фестивалю Сергію вдалося перезнайомитися з масою музикантів, але, за його словами, тут навряд пасує говорити про дружбу. Це радше хороші знайомі та колеги, з якими ділили сцени десятків фестивалів та сотень клубів. «Неприємно про це говорити, але для чималої кількості музикантів музика перетворилася на спорт і змагання – довести, хто кращий, а це породжує лицемірство – в обличчя тобі сміються і тішаться, за спиною ж між собою рахують людей на твоїх турових концертах. Прикро, але не більше. Я по життю одинак, якщо тушу, то виключно в колі своїх, роками перевірених людей». За рік життя в Києві Сергій не так часто потрапляв на сольні концерти своїх колег, більше спостерігав за виступами команд на фестах.
«Останніми роками було багато ситуативних дуетів – з O.Torvald, Скрябіним, Arlett, білоруською співачкою Республікою Поліною (навіть трек двомовний записали), симфонічним оркестром «Brevis», панками з «Брем Стокер»… Багато чого було – всього і не пригадати відразу. Є ще рівнянин Міша Земельський, барабанщик Руслани Лижичко, котрий в екстрених ситуаціях підміняв нашого драмера. Всім вдячний, всім привіт. Ми робимо важливу справу, навіть якщо цю важливість оцінять тільки за роки».
Софи Вилли ( SoPhie ViLLy)
«Майже з усіма, кого я знаю в українській музичній сфері, нас пов’язують теплі стосунки і спогади зі спільних виступів. Ми дружимо з Сашком Філоненко з Tape Flakes, працюємо спільно над проектом Phylosophie і це робить нашу дружбу ще міцнішою! Також дружимо з Ярославом Татарченко з групи Maiak. Працювали нещодавно з Женею Філатовим. Раніше з Фімою Чупахіним, Геною Бондарем та багатьма іншими талановитими харківськими музикантами. Незважаючи на те, що я переїхала з Києва, ми спілкуємося і ділимося новим в онлайн режимі. З радістю сходила б на концерт Даха Браха, Івана Дорна, Sinoptik, Tape Flakes, Maiak, djset від Ekspertio (Микола Макєєв)». 


Георгій Вальчук (Ударник  Atomic Simao)
«Більш-менш буваємо в контакті з деякими хлопцями з таких груп: Stoned Jesus, H.soror, M.others, DoZa, New Brain Trio, Сон Сови, JT Fresh, Love’n’Joy, Hidden Element, Мирослав Кувалдін, Анатолій Векслярський, Вагоновожатые, Shanti People».
Георгій брав участь в колаборації з ударником Red Snapper (Річ Тейр) та Стасом з Вагоноважатых в проекті BLOODSUGAR. А також з саксофоністом з Будапешта (Дмитром Рекуном) та Олею Дібровою (DVOE) в проекті ShamanTalks.

Музикант зізнався, що давно не відвідував концерти українських виконавців. Проте, з багатьма перетинався на фестивалях, де й частково слухав виступи гуртів.
На питання: чи згоден ти, що український музичний простір – велика дружна сім’я, учасник гурту AtomicSimao відповів так:
«Якщо брати останні 2-3 роки, то згоден. З’явилися онлайн-видання, ентузіасти, музичні журналісти, які почали звертати увагу на українську сцену. Cultprostir, COMMA, LiRoom, MuzMapa – вони усі потроху роблять дуже велику справу. А щодо родини – це скоріше одна велика музична тусовка, в якій купа маленьких тусовок».
Данил Галико (Blooms Corda)
Фронтмен гурту BloomsCorda розповів історію про співпрацю з Pianoбой:
«Пише мені позаминулого літа Оля Шурова про те, що Діма записує новий альбом (в майбутньому «TAKE OFF») і йому для однієї пісні потрібно записати невеличкий хор, і чи не хочу я взяти в цьому участь. Ми зібралися заздалегідь з іншими учасниками, серед яких виявилися чимало цікавих людей: Костя та Вадік з групи 5Vymir, один давній знайомий музикант і звукорежисер Льоша, ще один давній знайомий Коля, власне, сама Оля і ще пара-трійка невідомих. Ось такою затишною ватагою ми співали та плескали в долоні, перевтілившись на вечір у справжній американський госпел. А вже після запису Діма пригощав нас шампанським. Якщо уважно слухати кінцівку пісні «Родинки», то ми десь там є».


Про концертне життя Данила у ролі відвідувача: «Я намагаюсь відвідувати якомога більше концертів українських музикантів, однак не завжди виходить. Ті, що найбільш запам’яталися, – це виступи гуртів ТikТu в Києві та Тhe Еlephants у Львові. Вони дійсно чудові».
«Музиканти в Україні в більшості випадків тримаються один за одного, дружать і спілкуються. Тому коли виникають проблеми з музичним інструментом, терміново потрібно знайти фоніатора (фоніатор – лікар, фахівець з проблем з голосом – ред.), або ще щось трапляється, одразу звертаєшся до колег за допомогою».
Ната пишається тим, що познайомила Андрія Запорожця з творчістю Жені Манекена, завдяки чому вийшла суперколаборація «Love Is The Only Way». Вона сподівається, що на цьому все не закінчиться. «Пам’ятаю, як сказала Сану: «Якщо тобі потрібен саунд-продакшн світового рівня, йди до Манекена!». Фронтвумен гурту  pur:pur і сама неодноразово зверталася за порадою до Євгена Філатова в питаннях, пов’язаних з музичним менеджментом.


«Одного разу Рома Бахарєв, приїхавши до Харкова давати концерт з втраченим голосом, попросив допомоги в пошуку фоніатора.  У підсумку все місто підняли на вуха, щоб умовити когось із двох фахівців прийти на допомогу у неділю ввечері. Ще пам’ятаю, як усі ми шукали фоніатора в Києві Андрію Запорожцю на відборі Євробачення, він теж без голосу був. Часто з різними питаннями телефоную Жені Галичу, він дуже крутий і надихає на великі справи! Дивуюся, як у цієї людини вистачає на все сил і часу!»
Ната намагається ходити на всі концерти колег, щоб стежити за успіхами друзів або зуміти дати пораду, поглянувши “збоку”, адже зсередини зазвичай бачиш свою музику зовсім інакше.
«Наші друзі – Jamala, The Maneken, Onuka, SunSay, Её, O.Тorvald, 5’Nizza, The Hardkiss, Dvoe, Alloise, Ivan Dorn та багааато інших. А з Morphom скоро будемо презентувати його новий альбом і виконувати пісню разом».
Артем Угодников (ударник  DVOE)
«Взагалі все моє життя складається із взаємодії з музикантами. Починаючи з дитинства, зі мною на одному поверсі жив чоловік, який був солістом у кіровоградській філармонії. Він мене брав на репетиції, і я гуляв порожньою філармонією. Потім, через кілька років, мій сусід з 6-го поверху запропонував мені грати в групі, навіть дав вибір: бас-гітара чи барабани. Надалі я обрав друге. Круто було в гуртожитку КІМ ім. Р. М. Глієра. Там ми цілими днями слухали музику і джемили. Насправді багатьох людей зустрічаю, з якими приємно комунікувати в творчому плані. Не буду їх перераховувати – саме тому, що їй дійсно немало! Багато хто давав мені поради в тих чи інших музичних питаннях. Я й сам люблю бути корисним, так що повністю відкритий і завжди готовий до різного роду музичних експериментів».
Христина Ілларіонова, спеціально для Kyiv Music Labs 
Усі фото взяті зі сторінок музикантів у фейсбуці Коментарі

Популярні публікації