Напередодні Великодня в ARTREHUB пройшли майстер-класи з розписування символу-оберегуНас самозіолювали, хоча, якщо бути чесними, ми самі самоізолювалися від світу. Від справжнього, не технологічного світу. Ми і раніше не дуже були відкриті. В шаленій гонитві за успіхом, за бажанням все встигнути, за новими модерновими забавками ми все більше закривалися.
Великдень - це привід до нового життя, до нового погляду, перспективи. Це повернення до традиційних цінностей - до родини, справжнього кохання, дружби, до того, що може втримати нас у цьому бурхливому житті. А мистецтво на сакральних символах – це теж те, що дозволяє якнайбільше відкритися. Це те, що у нас є вже всередині, що закладено з дитинства, гармонізує. Небо, земля, сонце, місяць, зорі…


Саме тому, у час, коли люди готувалися до  Великодня, у благодійній організації ARTREHUB, засновницею якої є художниця ZINAIDA, пройшли майстер-класи «Символ-оберіг», «Яйце-райце». Адже для того, щоб щось змінити, потрібно стати цими змінами. Саме так робили наші предки, коли вони гармонізували простір через побут, творчістю, календарними подіями.
Учасники розписували символ, але трансформуючи його в сучасний вимір. Тому що зараз люди не мають багато часу для того, щоб це робити як колись. Ця традиція вже теж трансформувалася, до того ж зараз не можливе живе спілкування.
У цьому процесі повернення до себе через творчість головне - слухати себе, йти за внутрішнім покликом.
Малювання символу-оберегу, серед яких символ Великодня – українська писанка, мабуть, найповніше відображає суть техніки «червоної нитки», адже – це процес вираження своїх бажань, мрій, прагнень, переживань, надій. Це ритуал, під час якого ми передаємо своє світовідчуття та внутрішню енергію на полотно. І це те, що потім реалізується в житті.Коментарі

Популярні публікації