Українська художниця ZINAЇDA представить свою роботу на виставці FOOD OF WAR в КолумбіїZINAЇDA візьме участь у виставці міжнародного колективу FOOD OF WAR, яка відкриється 15 листопада в Музеї сучасного мистецтва колумбійської столиці — міста Богота. ZINAЇDин утвір — це керамічне панно з варениками та пельменями, що має назву ДРУГИЙ ХЛІБ/THE SECOND BREAD.
У ньому художниця переосмислює ідею часу, коли відбуваються речі, які абсолютно суперечать принципам моралі; часу, коли невиправдано відходять на другий план найголовніші людські цінності: гуманність, мир та любов. Ми живемо в світі, у якому людей і досі позбавляють можливості задовольнити найпростіші потреби. Неспроможність нагодувати себе і дітей, втрата можливості бачити своїх рідних, мати дах над головою — це все наслідки, що їх породжує жорстока та безжальна війна. Але досить бодай на мить піднятись над обставинами, які спричиняють появу цих страхіть, — і починаєш усвідомлювати, що є дещо простіше і набагато важливіше: ми, геть усі, — люди. Ми — вільні створіння, і кожен має: право бути щасливим і, найперше, право на мир. І в цій свободі усі ми єдині. Тому коли між сусідніми народами стаються трагічні події, це виглядає дико й абсурдно. Так неначе пельмень розсварився з вареником.


Традиційно для українців вареники — друга страва після хліба. Розмаїття їхньої начинки перевищує 100 видів. Не менш важливе місце в російській кухні посідають пельмені. З варениками вони схожі методикою приготування та своєю первісною функцією — жертвоприношення. За формою вареники скидаються на молодий місяць, котрий символізує жіночу основу. Пельмені мають подобу сонця, яке транслює нам нерозривну єдність вічності і конечності.
У виставці візьме участь понад 16 художників з різних країн, які досліджують історії міжнародних конфліктів та роль їжі в суспільстві. Спершу, як кажуть засновники художницького коллективу FOOD OF WAR, проєкт був покликаний досліджувати взаємозв'язок між їжею та війною через соціальні і культурні явища Близького Сходу, однак конфлікт між Росією та Україною, чорнобильська ядерна катастрофа дали поштовх до розвитку гастроперформансу у векторі східноєвропейського питання.
Виставка триватиме до 29 лютого 2020 року.

Коментарі

Популярні публікації