Культурологічний фестиваль Kamianka Music Fest запрошує відвідати Черкащину


Вже вдруге цьогоріч, 8 червня, у місті Кам’янка на Черкащині, відбудеться культурологічний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest (Кам’янка мюзік фест). Фестиваль проходить за ініціативи Центру культурних ініціатив Responsible Future «Відповідальне майбутнє» та дієвої підтримки Кам’янської міської ради.
Кам’янка – «Музами геніїв місто осяяне» – стала не випадковим місцем проведення  фестивалю, адже має потужний музичний бекґраунд: творчість всесвітньо відомих композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського. Це місто сміливо можна назвати музичною Меккою.

Упродовж 28 років, з 1865-го по 1893 рік, сюди приїздив уславлений композитор Петро Чайковський до своєї улюбленої сестри Олександри. Саме тут, за його словами, він жив, працював, відпочивав, «оновлювався душею, розумом і серцем». Почувався ніби вдома, був щасливим, натхненним і написав понад 30 творів, серед яких опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня», фортепіанні цикли «Дитячий альбом», «Пори року» та багато інших.

У Кам’янці та Вербівці часто бував відомий польський композитор, засновник польської композиторської школи ХХ століття Кароль Шимановський (1882–1937), народжений у селі Тимошівка Черкаської області, що стала для нього рідною домівкою, дала безтурботне дитинство і молодість, сповнену краси і свободи. Цей благословенний черкаський край став натхненням для багатьох композиторів, письменників, поетів та художників.
Фестиваль є культурологічним і  має просвітницьку мету, яка суголосна цілям Глобальної Агенди ООН 2030 зі Сталого розвитку в частині «Сталі міста та громади» – розвиток культурного простору територіальних громад та забезпечення охорони культурної та природної спадщини України.
Мета фестивалю – фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до великої культурної та історичної спадщини міста Кам’янки, підвищувати обізнаність місцевого населення і туристів задля збереження української культурної спадщини і за допомогою музики «достукатися» до нематеріальної сутності людської душі.
Кам’янка має чудовий простір для проведення музичного фестивалю – це парк Кам’янського державного історикокультурного заповідника з парковою сценою та відомою музичною школою. Враховуючи, що в Кам’янці 15 років поспіль проводять дитячий конкурс пам’яті П.І. Чайковського, то цілком логічною є участь у фестивалі дітейпереможців конкурсу, які з’їжаються з різних містечок і сіл України.

Минулого року неймовірний успіх мав виступ талановитої скрипальки Мирослави Которович, заслуженого артиста України Ігоря Саєнка та яскравого, згуртованого колективу молодих музикантів АртеХатта.

Цьогоріч хедлайнером класичної частини фестивалю буде відомий український колектив – Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та його солістка, народна артистка України Богдана Півненко.


Прекрасною ідеєю стало «відкриття» джазової сторінки фестивалю JAZZ COSMIC NIGHT. Торік її розгорнула група із загадковою назвою ATMAWINDS. А цього року, завдяки меценатству банку ПУМБ, запрошено відомий джазовий колектив з Німеччини Falk Bonitz trio (Тріо Фалька Бонітца).

Коментарі

Популярні публікації