"Танці у партитурах класиків": прем`єра від Артехатта


3 березня в Національній філармонії України Артехатта представить програму "ВітамінDance: танці у партитурах класиків". 
Людство танцює, мабуть, від самого початку свого існування. Ритм є основою танцю й основою життя водночас. Достеменно невідомо, коли танець виник, але найдавніші його зображення бачимо у реконструкціях єгипетського живопису, який датують 1400 р. до н.е. 
Професіоналізація танцю, авжеж, відбулася значно пізніше - у XVІІ століття. Тоді, з постанням його як автономної музичної форми, з`явилися перші обробки контрдансу. Їх створив британський композитор Джона Плефорд. Пізніше у культурах різних країн з’явилися кадриль, болеро, вальс, ще згодом – полька. Чи не кожен професійний композитор, починаючи від Нового Часу і аж до сучасності, має танець у своїй творчості. 
Мирослава Которович: «Ми відібрали для нашої програми абсолютно різні танці різних народів світу. В них є і ніжність, І сум, і спостережливість, а є і запальні танці - ті, що звільняють на волю якісь переживання.
Ми підготували спеціальні костюми до цього концерту, але вони класичні, без національного забарвлення.  Ми будемо складати образ за допомогою виразу обличчя, настрою, ну і звичайно – музики. Це якраз і є можливістю класичної музики – емоціями показати все, що завгодно. А краса цієї музики – просто незаперечна».
У програмі «Танці у партитурах класиків» прозвучить музика Арканджело Кореллі, Дмитра Бортнянського, Антоніна Дворжака, Бели Бартока, Йоганнеса Брамса, Пабло де Сарасате, Сулхана Цинцадзе та Мирослава Скорика.
Організатори чекають на любителів музики й танцю! 
3 березня о 19:00
Володимирський спуск, 2
Вартість квитків - 80-400 грн.
Квитки продаються у касі філармонії - (044) 278-16-97, в театральних касах м.Києва
та онлайн:
https://kontramarka.ua/ru/event/ansambl-artehatta-vitamindance-52789-76524.htmlКоментарі

Популярні публікації