Революційні пісні: ТОП-5 пісень великих революційМузика – це універсальна мова, наділена величезною силою. Жоден із нас не може уявити без неї власне щоденне життя. Але, очевидно, ми не обійдемося без музики і у часи таких серйозних суспільних потрясінь, як революції і війни. Можливо, це якийсть психологічний фокус, можливо – магія. Але саме за допомогою музичних творів людство намагається знайти спільну мову і єдність тоді, коли усі інші закони зазнають поразки.
Kyiv Music Labs склали невеликий список музичних творів, які з’явилися саме тоді, коли були потрібні найбільше.

Велика французька революція, 1789 рік.
Переворот у свідомості французького суспільства починався із засвоєння ідей Руссо, Вольтера і Монтеск’є. Славнозвісне гасло «Свобода. Рівність. Братерство» стало однією з віх історії людства, але не меншою мірою це стосується й найвідомішої пісні Французької революції – «Марсельєзи». Спершу, вона супроводжувала французів на шляху до демократії, а зрештою – перетворилася на справжній гімн тих, хто протестує проти несправедливості. Зараз «Марсельєза» – державний гімн Франції.
Кубинська революція, 1959 рік.
Події, що відбувалися на Кубі 1959 року – загальновідомі. Боротьба проти жорстокого режиму кубинського диктатора Батисти, пов’язаного із численними вбивствами, репресіями і тортурами, була джерелом натхнення для багатьох людей, а постаті Че Гевари і Фіделя Кастро взагалі стали культовими. Завдяки цим подіям ми маємо «No pasaran!» і безліч чудових пісень. Одна із найвідоміших – «Hasta Siempre». Це пісня Карлоса Пуебли, присвячена Че Геварі.

Студентська революція, 1968 рік.
Криза споживацького суспільства, яка спричинила масштабні протести у Франції і захопила інші країни Європи, стала черговим поштовхом на шляху до соціальних змін. Студентські протести й робітничі страйки були спрямовані проти тогочасної політики французького уряду і набули величезних масштабів. Культовою для тогочасних французів стала пісня Домініка Гранже – «Les nouveaux partisans» (Нові партизани).

Празька весна, 1968 рік.
Оксамитова революція, що відбулася у Чехії 1989 року, спричинила мирне і беззбройне повалення комуністичного режиму у країні. Ці події стали логічним завершенням процесів, які відбувалися у чеському суспільстві ще з 1968 року, коли радянські війська були введені на територію Чехословаччини. Празька весна – це період тимчасової лібералізації чеського суспільства, який тривав близько восьми місяців. «Молитва» Марти Кубішової була записана саме у 1968 році і перетворилася на своєрідний гімн супротиву. А її виконавиця на цілих 20 років зникла із чеського культурного життя.

Ісламська революція в Ірані, 1978 рік.
У випадку із Ісламською революцією все сталося навпаки: революціонери боролися проти західної політики у всіх її проявах. Коли у лютому 1979 року Іран було проголошено першою Ісламською республікою, усі жінки в Ірані знову почали носити хіджаб, а величезний пласт культурних надбань попередніх років було знищено. Записи тогочасних іранських музикантів тепер можна послухати хіба що в мережі. Наприклад, одну із найпопулярніших співачок дореволюційного Ірану – Гугуш.Дарія Литошенко, для Kyiv Music Labs

Коментарі

Популярні публікації