Музична терапія. Зцілюючі властивості музики
Музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уявимузика додає життя і веселість всьому існуючому… Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного.
Платон
Сьогодні досить розповсюдженим є лікування музикою, або музична терапія. Вчені давно цікавилися та вивчали, який же вплив має музика на людину. Доведено, що класична музика стимулює діяльність мозку. Таким чином було відкрито так званий «ефект Моцарта», який полягає у тому, що немовлята, діти та навіть дорослі можуть підвищити свій рівень IQ, поліпшити пам’ять та сприйняття, якщо слухатимуть музику Моцарта. За результатами досліджень студенти, котрі слухали музику цього композитора перед складанням іспитів, показували кращі результати, ніж ті, які слухали іншу музику.


У медицині музична терапія набула значного поширення у психоневрологічних диспансерах для лікування пацієнтів із психічними розладами. Психотерапевт разом із музикантом складають музичну програму відповідно до захворювання пацієнта. Так правильно підібрана класична музика позитивно та заспокійливо впливає на психічно хворих. До творів, які мають заспокійливу дію, зазвичай відносять «Місячне світло» Клода Дебюссі, твори Гріга та Гайдна. Практика музикотерапії поширилася і в Україні. Метод музикотерапії не потребує значних матеріальних чи фінансових витрат, чим і пояснюється його популярність.
Приклади музичних творів, що мають зцілюючий ефект:


Існують опоненти, котрі стверджують, що немає ніякого «ефекту Моцарта», а покращення спостерігаються тому, що людина слухає та насолоджується саме музикою цього композитора. Проте було проведено дослідження на щурах, яке довело, що даний «ефект» існує. Протягом 60 днів щурам вмикали сонату Моцарта K.448, а після провели тест у лабіринті. В результаті група щурів, яка слухала музику Моцарта, швидше знайшла вихід із лабіринту, ніж інша група.
Соната Моцарта, чий позитивний вплив на інтелектуальні здібності був доведений вченими


Також нерідко музика допомагала дітям побороти проблему заїкання. Так британський співак і композитор Ед Ширан за допомогою музики Емінема зміг побороти заїкання. Емінем репер і його музика дуже ритмічна. Коли Еду подарували диск Емінема, він вивчив всі пісні на пам’ять і згодом читав реп у такт із піснями Емінема. Це допомогло музиканту одужати.
Ед Ширан розповідає про те, як він позбувся заїкання


Якщо правильно підібрати плейліст, то слухання музики може здійснити хороший вплив на емоційне та психічне здоров’я людини. Варто привчати дітей змалечку слухати класичні твори Моцарта, Дебюссі, Гайдна, Шопена, Гріга. Тож Kyiv Music Labs радять вам додати до вашого плейліста музику цих та інших композиторів, аби позбавлятись негативних думок та завжди лишатись у хорошому настрої.
Без музики життя було б помилкою.
Ф. Ніцше 

Зубеня Тетяна,для Kyiv Music Labs

Коментарі

Популярні публікації