Топ-5 мюзиклів світу


Як різновид жанру, мюзикл виник у Сполучених Штатах Америки у 1920-х роках. І відтоді заполонив театри та екрани всього світу. Kyiv Music Labs вирішили нагадати про деякі найважливіші мюзикли в музичній історії.

Привид опери
Мюзикл було створено за однойменною книгою французького письменника Гастона Леру. В основі сюжету лежить майже «маніакальне» захоплення музично талановитого таємничого незнайомця у масці юною співачкою Христиною Дае (сопрано), яка подає великі надії у музиці.
Прем’єра мюзиклу відбулася у Лондоні у 1986 році. Музика була створена британським композитором Ендрю Ллойдом Веббером, тексти написав Чарльз Харт з деякими доповненнями від Річарда Стілгоу.
Привид опери виграв близько 70 основних театральних нагород, у тому числі три премії Олів’є (премія Олів’є визнана міжнародною спільнотою, як краща нагорода британського театру і є рівнозначною премії Тоні в американському театрі). Загальний касовий збір мюзиклу становить близько 6 мільярдів доларів. Мюзикл став таким, що найдовше протримався у прокаті Бродвею, коли обігнав рекорд встановлений мюзиклом «Коти» у 2006 році. Також «Привид опери» було поставлено у 30 країнах світу.
Цікавою «технічною» інформацією є те, що у кожній виставі було використано 230 костюмів, 14 комодів, 120 автоматизованих сигналів, 281 свічки та 10 машин для створення туману і диму, було здійснено 22 зміни сценічних облаштунків.
У 2004 році відбулася прем’єра фільму «Привид опери» знятого за мотивами оригінального мюзиклу. Головні ролі зіграли: Джерард Батлер у ролі Привида, Еммі Россум у ролі Крістін Дае та Патрик Вілсон у ролі Рауля де Шаньї. У цьому фільмі у сцені, де показано надгробок Крістіни ми бачимо роки її життя 1854-1917.За сюжетом основні події відбулися у 1870 році, тобто Крістіні на той час було 16 років. Еммі Россум, яка зіграла Дае, на час зйомок теж було 16 років. Більше того, колеги Россум з якими вона цілувалася у фільмі, значно старші за неї: Патріку Вілсону було 30, а Джерарду Батлеру 34.

Mamma Mia!
Мюзикл «Mamma Mia!» був написаний британським драматургом Кетрін Джонсон на основі пісень гурту ABBA. Музику до мюзиклу написали колишні учасники гурту Бенні Андерссон та Бйорн Ульвеус. Джуді Креймер була продюсером мюзиклу і саме вона вмовила Бенні та Бйорна взяти участь у роботі над ним. Музиканти не були у захваті від цієї ідеї, але вирішили спробувати. За словами Джуді, саме пісня «The Winner Takes It All» відкрила для неї «театральний потенціал» пісень гурту. Креймер також попросила Кейтрін Джонсон написати книгу для мюзиклу.
Світова прем’єра мюзиклу відбулася у театрі Принца Едварда у Вест Енді, Лондон, у 1999 році. Виставу поставили більш ніж у 40 країнах світу.
«Mamma Mia!» – це історія юної Софі, яка намагається знайти свого батька для того, щоб останній повів її до вівтаря. Окрім лінії любові, у сюжеті висвітлюються стосунки між різними поколіннями. До оригінального акторського складу входили Шівон Маккарті, Ліза Стокк і Хілтон Макрає.
У мюзиклі були використані такі хіти гурту ABBA, як: «The Winner Takes It All», «Lay All Your Love on Me», «Knowing Me, Knowing You» та багато інших. Постановка триває дві з половиною години. Касовий збір мюзиклу становить близько 2 мільярдів доларів. «Mamma Mia!» переглянули близько 50 мільйонів людей. Він займає 10-те місце серед мюзиклів, що найдовше були у прокаті на Бродвеї. «Mamma Mia!» був також першим західним мюзиклом, який переклали на мандаринську мову (діалект китайської мови) для прем’єри у Великому театрі у Шанхаї, 2011 р.
Mamma Mia! є особливим мюзиклом ще й тому, що найважливіші ролі «поза сценою» виконують лише жінки. Так, продюсер мюзиклу – Джуді Краймер, режисер – Філліда Ллойд та, як уже зазначено вище, скрипт був написаний Кейтрін Джонсон.

Коти
Музика до мюзиклу «Коти» також була написана Ллойдом Веббером на основі збірки віршів американського поета Томаса Стернза Еліота «Котознавство від старого Опосума». Веббер зізнався, що обрав саме цю збірку, оскільки це його улюблена дитяча книжка. В основі сюжету мюзиклу лежить історія племені кішок, котрі приходять на бал звідусіль. Цієї особливої ночі ватажок племені обирає гідного кота/кішку, який зможе потрапити у котячий рай.
Світовий хіт «Memory» був написаний саме для мюзиклу «Коти». Слова пісні написані режисером мюзиклу Тревором Наном. У самому ж мюзиклі «Memory» виконує Грізабелла (Grizabella). «Memory» стала хітом і відтоді була переспівана багатьма артистами, у тому числі Барбарою Стрейзанд та Селін Діон.
Перша постановка «Котів» відбулася у 1981 році у Лондоні. Серед безлічі нагород, які виграв мюзикл – премія Олів’є та премія Тоні за кращий мюзикл. «Коти» є четвертим найбільш популярним шоу в історії Бродвею. Через значний успіх мюзиклу у 1998 році історію «Котів» було покладено в основу однойменного фільму.

Чикаго
Музика до мюзиклу була створена американським композитором Джоном Кандером. Тексти написали американський лірик Фред Ебб та його співгромадянин Боб Фосс. В основі мюзиклу лежить однойменна п’єса, написана журналісткою Моррін Воткінс. П’єса «Чікаго» базується на реальних кримінальних подіях, про які писала Воткінс у своїй колонці. Колонка набула значної популярності серед читачів, саме тому журналістка вирішила покласти дві історії в основу п’єси.
Даний мюзикл можна охарактеризувати як сатиру щодо корупції у процесі правосуддя у кримінальних злочинах. Прем’єра мюзиклу відбулася на Бродвеї у 1975 році. Мюзикл «Чикаго» є другим після «Привида Опери» шоу за кількістю постановок на Бродвеї.
У першій виставі на Бродвеї грали Чіта Рівера у ролі Вельми Келлі, Гвен Вердон у ролі Роксі Харт, Джеррі Орбах у ролі Біллі Флінна та Барні Мартін у ролі Амос Харт. Цікаво, що Гвен Вердон є дружиною Боба Фосса і саме вона попросила про роль вбивці Роксі Харт.
Було поставлено більше 15 тисяч вистав мюзиклу по всьому світу із загальною аудиторією у 17 мільйонів осіб. Мюзикл «Чикаго» виграв шість нагород Тоні, три нагороди Олів’є та найвищу музичну нагороду Греммі за кращий музичний театральний альбом у 1976 році. У 2002 році було знято однойменний фільм в основу якого покладено знаменитий мюзикл.

Співаючи під дощем
В основу мюзиклу покладено однойменний фільм 1952 року. Сюжет мюзиклу було адаптовано американським сценаристом Бетті Комден та американським лірицистом Адольфом Гріном. Текст написав Артур Фрід, а музику композитор Херб Браун. Прем’єра мюзиклу відбулася у Вест Едні у 1983 році. Дехто називає цей мюзикл батьком всіх мюзиклів.
Події мюзиклу відбуваються у період переходу від німого до звукового кіно у Голівуді. Головні персонажі – актори Дон Локвуд та Ліна Ламонт. Ліна має труднощі з переходом на звукові фільми. Тому Дон Локвуд запрошує Кеті Селден знятися в його стрічці і в той же час закохується в неї…
У стрічці роль Дона Локвуда дісталася Джин Келлі. Жоналд О’Коннор грав Космо Бауна, роль Ліни Ламонт виконувала Джин Хайген, а Дебі Рейнользд виступила у ролі Кейті Селден. До зйомок у фільмі у Дебі Рейнольдз не було танцювального досвіду. Проте Келлі сказав, що зможе навчити її танцювати. Дебі майже весь свій час проводила танцюючи, щоб гідно виступити поряд із Келлі та О’Коннором. Але варто пам’ятати, що Рейнольдз була гімнасткою, тому хороша фізична підготовка значно допомогла їй. Пізніше, під час інтерв’ю Рейнользд сказала, що найважчі речі, які вона робила у житті – це народження дитини та зйомки у «Співаючи під дощем».

Мюзикл: розмовний жанр для тих, хто не вміє співати
і музичний — для тих, хто не вміє говорити.
Шарль Азнавур
Тетяна Зубеня, для Kyiv Music LabsКоментарі

Популярні публікації